M300DVR01.00A Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M300DVR01.00A
M300DVR01.00A is a 30.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, Curved Display, 200Hz, WLED Backlight, Matte , R1800R, TCO 7.0 Compliance, Customized with “PREDATOR” logo. Based on its features, we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M300DVR01.00A
Brand:
AUO
Size:
30.0 inch"
Resolution:
2560×1080
Interface:
30.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C