M270HTN02.0 CELL Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M270HTN02.0 CELL
  M270HTN02.0 CELL is a 27.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, without backlight, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 240Hz, Reverse I/F, Matte , 240Hz. Based on its features, we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M270HTN02.0 CELL
Size:
27.0 inch"
Interface:
27.0 inch
Brightness:
0 (cd/m²)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C