M270HAN02.6UA Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M270HAN02.6UA
M270HAN02.6UA is a 27.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, 3-side boderless, 165Hz, WLED Backlight, Reverse I/F, Matte , 165Hz, 3-side borderless. Based on its features, we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M270HAN02.6UA
Brand:
AUO
Size:
27.0 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
27.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C