M270DAN06.6 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M270DAN06.6
 M270DAN06.6 is a 27.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral QLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: DCI-P3, sRGB, HDR400, 3-side boderless, 165Hz, QD Backlight, Reverse I/F, Matte, NVIDIA G-Sync , HDR400, 3-side borderless, G-Sync, 165Hz, QD, 16-zone dimming. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M270DAN06.6
Size:
27.0 inch"
Interface:
27.0 inch
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C