M238HVN02.0 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M238HVN02.0
M238HVN02.0 is a 23.8" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 3-side boderless, 165Hz, WLED Backlight . Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M238HVN02.0
Brand:
AUO
Size:
23.8 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
23.8 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
250 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C