M238DTN01.0 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M238DTN01.0
M238DTN01.0 is a 23.8" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: 144Hz, 3D Display, WLED Backlight, Matte , 144Hz, SNB, TCO 6.0 Compliance. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M238DTN01.0
Size:
23.8 inch"
Resolution:
2560×1440
Interface:
23.8 inch
Brightness:
350 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C