M236HVR01.6 CELL Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M236HVR01.6 CELL
 M236HVR01.6 CELL is a 23.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , without backlight, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 3-side boderless, Curved Display, 165Hz, Matte , 1000R. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M236HVR01.6 CELL
Size:
23.6 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
23.6 inch
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C