M236HVR01.0 CELL Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > M236HVR01.0 CELL
M236HVR01.0 CELL is a 23.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, without backlight, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of 0 ~ 65°C . It's general features are summarized in the following: 3-side boderless, Curved Display, 165Hz, Matte , R1500. Based on its features,we recommend that this model be applied to Desktop Monitor, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
M236HVR01.0 CELL
Brand:
AUO
Size:
23.6 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
23.6 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
0 cd/m²
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
0 ~ 65 °C