G270ZAN01.3 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > G270ZAN01.3
G270ZAN01.3 is a 27.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, WLED Backlight, Reverse I/F, Matte , Adobe RGB. Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial, Medical Imaging etc.
Technical Data:
Part #:
G270ZAN01.3
Brand:
AUO
Size:
27.0 inch"
Resolution:
3840×2160
Interface:
27.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
eDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 51 pins Connector
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C