B173ZAN06.9 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B173ZAN06.9
B173ZAN06.9 is a 17.3" diagonal LTPS TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 144Hz, WLED Backlight, With LED Driver , DCI-P3 100%, eDP1.4, 8ms(G2G), 144Hz. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B173ZAN06.9
Brand:
AUO
Size:
17.3 inch"
Resolution:
3840×2160
Interface:
17.3 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
500 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C