B173HAN01.2 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B173HAN01.2
B173HAN01.2 is a 17.3" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 120Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F . Based on its features,we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B173HAN01.2
Brand:
AUO
Size:
17.3 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
17.3 inch
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C