B170QAN01.0 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B170QAN01.0
B170QAN01.0 (Product Code: AUO3C9B) is a 17.0" diagonal LTPS TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 165Hz, WLED Backlight, With LED Driver, 10 bit , DCIP3 100%,eDP1.4, 5ms(G2G), 165Hz. Based on its features,we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B170QAN01.0
Brand:
AUO
Size:
17.0 inch"
Resolution:
2560×1600
Interface:
17.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C