B160UAN01.Q Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B160UAN01.Q
B160UAN01.Q (Product Code: AUO4AA0) is a 16.0" diagonal LTPS TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, 165Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F, Matte, G-Sync / FreeSync , sRGB100%, eDP1.4, 5ms(G2G), 165Hz, Bent type, G-Sync , Free-Sync, Adaptive Sync. Based on its features,we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B160UAN01.Q
Brand:
AUO
Size:
16.0 inch"
Resolution:
1920×1200
Interface:
16.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C