B160QAN03.L Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B160QAN03.L
B160QAN03.L (Product Code: AUOC1A5) is a 16.0" diagonal LTPS TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, HDR400, 165Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F, 10 bit, Matte, AMD FreeSync , eDP1.4, Free-sync, HDR400. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B160QAN03.L
Size:
16.0 inch"
Interface:
16.0 inch
Brightness:
350 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C