B156HAN15.0 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B156HAN15.0
B156HAN15.0 is a 15.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: 144Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F, Matte , 350nits, 2.6t, 45%, 20ms, 144Hz. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B156HAN15.0
Size:
15.6 inch"
Interface:
15.6 inch
Brightness:
350 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C