B140UAN03.H Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B140UAN03.H
B140UAN03.H is a 14.0" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C . It's general features are summarized in the following: 144Hz, WLED Backlight, With LED Driver , sRGB100%, eDP1.4, 3ms(OD), 144Hz. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B140UAN03.H
Brand:
AUO
Size:
14.0 inch"
Resolution:
1920×1200
Interface:
14.0 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
400 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C