A035QN05 V4 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > A035QN05 V4
A035QN05 V4 (Alias: A035QN05 V.4) is a 3.5 inch diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -10 ~ 70°C , a storage temperature range of -40 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: WLED Backlight, U/D,L/R Reverse, Matte , 3 in 1 FPC, down side FPC (49.85mm length). Based on its features,we recommend that this model be applied to Industrial, Handheld & PDA, Printer etc.
Technical Data:
Part #:
A035QN05 V4
Brand:
AUO
Size:
3.5 inch"
Resolution:
320×240
Interface:
3.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
500 (Typ.)(cd/m²)
Operating Tem:
-10 ~ 70 °C
Storage Tem:
-40 ~ 80 °C