A035QN02 VF Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > A035QN02 VF
A035QN02 VF (Alias: A035QN02 V.F) is a 3.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product, with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -20 ~ 70°C , a storage temperature range of -40 ~ 80°C . It's general features are summarized in the following: WLED Backlight, U/D,L/R Reverse , 2 in 1 FPC, FPC length 29.5mm. Based on its features,we recommend that this model be applied to Handheld & PDA, Portable Navigation, Digital Still Camera, Digital Video Camera etc.
Technical Data:
Part #:
A035QN02 VF
Brand:
AUO
Size:
3.5 inch"
Resolution:
320×240
Interface:
3.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
430 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-20 ~ 70 °C
Storage Tem:
-40 ~ 80 °C