G215HVN01.000 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > G215HVN01.000
G215HVN01.000 (Alias: 97.21G01.000) is a 21.5" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, With LED Driver, Upside I/F, Matte , TCO 5.1 Compliance. Made in China (S11), Thickness = 16.85mm. Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
G215HVN01.000
Brand:
AUO
Size:
21.5 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
21.5 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C