G121SN01 V402 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > G121SN01 V402
G121SN01 V402 (Alias: 97.12G01.402) is a 12.1" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of -30 ~ 85°C , a storage temperature range of -30 ~ 85°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: Wide Temperature, Lamp Repaceable, WLED Backlight, Life ≥ 50K hours, With LED Driver, Upside I/F, 180° Reverse, 6/8 bit, Matte , 4.9W. Based on its features, we recommend that this model be applied to Industrial etc.
Technical Data:
Part #:
G121SN01 V402
Brand:
AUO
Size:
12.1 inch"
Resolution:
800×600
Interface:
12.1 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
450 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
-30 ~ 85 °C
Storage Tem:
-30 ~ 85 °C