B173HAN05.0 Technical Data
Enabling Customer Innovation to Empower Tomorrow's Technology
Home > Technologies > AUO > B173HAN05.0
B173HAN05.0 (Alias: 97.17B25.000) (Product Code: AUO509D) is a 17.3" diagonal LTPS TFT-LCD display panel product , with an integral WLED backlight system, With LED Driver , without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 1.5G (14.7 m/s²). It's general features are summarized in the following: sRGB, 240Hz, WLED Backlight, With LED Driver, Reverse I/F, Matte , eDP1.4. Based on its features, we recommend that this model be applied to Laptop, Gaming etc.
Technical Data:
Part #:
B173HAN05.0
Brand:
AUO
Size:
17.3 inch"
Resolution:
1920×1080
Interface:
17.3 inch
Technology:
Transmissive
Brightness:
300 cd/m² (Typ.)
Operating Tem:
0 ~ 50 °C
Storage Tem:
-20 ~ 60 °C